Budynek Flach Płaskie dachy są szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza w garażach. Ponieważ dachy płaskie mają tendencję do szybkich przecieków, muszą być ponownie pokrywane w regularnych odstępach czasu. To nowe pokrycie nazywa się płaskim dachem "uszczelniania", "sufity" jest raczej kolokwialne. Dostępne są różne techniki uszczelniania.

Płaskie dachy muszą być sprawdzane pod kątem wycieków co roku. Zostaną one pokryte ponownie co około 10 do 15 lat. Dla sufitów dostępne są różne systemy.

płaskie pokrycia dachowe z blachy płaskiej

bitumicznych pokryć dachowych z blachy płaskie EPDM

  • zadaszenia z powłoką ciekłego tworzywa
  • pułap płaskim dachem z płyt bitumicznych
  • Na suficie stropodachu z płyt bitumicznych można wyróżnić trzy różne systemy instalacyjne ponownie.

spawanie bitumiczne

zimno r membran bitumicznych

  • nalewania ciekłego bitumu i kolejnych płyt bitumicznych spawanych
  • płaskiego dachu z membrany bitumiczne
  • Rozwalcowane wstęgi ogrzewa się w dolnej części z palnikiem gazowym bezpośrednio poprzedzającego walcowanie, tak, że bitum łączy się lepiej z ziemią , Bumplowane membrany bitumiczne są następnie spawane ze sobą na złączu, a tym samym uszczelniane. Bitum spawany jest układany w dwóch lub trzech warstwach, przy czym każda warstwa jest zawsze układana poprzecznie do podłoża.
Płaski dach z płyt bitumicznych kaltverlegbaren

przykryć arkuszy bitumicznych, które nadają się do układania na zimno, można znaleźć rozrywany filmu na dole. Pod spodem znajduje się zimna warstwa kleju. Nawet w połączeniach szwy są następnie uszczelniane zimnym klejem. Zimno ułożone membrany bitumiczne są głównie stosowane jako bariera dla par dla płaskiego dachu.

Odlewanie ciekłego asfaltu G Odlewanie płynnego bitumu, na którym układane są membrany bitumiczne, jest przestarzałą i już nie szeroko stosowaną techniką. Dlatego właśnie chcemy o tym tutaj wspomnieć.

Płaskie pokrycie dachu folią EPDM

Folia EPDM wykonana jest z kauczuku syntetycznego. Podczas gdy asfalt powoli rozpuszcza się z upływem czasu, EPDM jest trudny. Ale ochrona przed ozonem i promieniowaniem UV jest znacznie lepsza.

Jeśli zastosowano dodatkową warstwę żwiru jako zabezpieczenie przed promieniowaniem UV i temperaturą, można to teraz pominąć. Ale uwaga: istnieją dachy, które są tak zbudowane, że żwirowe ładowanie jest częścią konstrukcji. Ponadto żwir służy jako zbiornik wody deszczowej i wody lodowej.

Folię EPDM układa się bez kleju i przykleja się tylko do zakładki. Na krawędziach (przejścia dachowe, połączenia ścienne) folia jest również sklejana. Dach pokryty folią EPDM można również zazielenić.

Płynne tworzywo sztuczne do uszczelniania dachów płaskich

Płynne tworzywo sztuczne staje się coraz bardziej popularne jako powłoka dachów płaskich. Współczesne ciekłe tworzywo sztuczne ma podobne właściwości jak folia EPDM, z tym że tutaj jest bezszwowa uszczelka.

Dodatkowo można włożyć specjalny polar. Jest to również stosowane w przypadku zamknięć ścian i penetracji. Ponadto można również wodoszczelny drenaż głęboko.

Wniosek: najlepsze możliwe pokrycie płaskiego dachu

Najlepszym możliwym pokryciem jest płynny plastik. Jednak tylko w przypadku użycia odpowiednio wysokiej jakości produktów. Przez długi czas powłoki z ciekłych tworzyw sztucznych można było znaleźć tylko na dachach budynków firmowych.

Jednakże, jeśli nie boją się ponownej akcji swój płaski dach co 10 do 15 lat, nawet układanie membran bitumicznych jest bardzo wydajny i niedrogi sposób, ale powtarzające się. Jednak tendencja do zazieleniania dachów płaskich należy zalecać do folii EPDM, ponieważ są one odporne na warunki atmosferyczne i trwałe. Obciążenie mechaniczne zazieleniania również nie stanowi problemu dla folii o wysokiej jakości.

Porady i wskazówki Powłoka dachu płaskiego z płynnym tworzywem może być również wykonywana bez wcześniejszego usuwania starych pokryć za pomocą membran bitumicznych. Na podstawie wymaganego doświadczenia zaleca się również płynną powłokę z tworzywa sztucznego. Jednak bardzo dokładna praca jest ważna dla stopni. Haus Dziennik domowy oferuje wiele innych wkładów do płaskich dachów. Tutaj znajdziesz również instrukcje dotyczące [powlekania płaskich dachów] płynnym plastikiem lub układania bitumicznych membran.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz