Oddychającej farba ścienna dla zdrowego klimat wewnątrz

Poprawy Problem ten jest znany Paczka jeden ściany zewnętrzne zbyt blisko, na przykład, polistyrenu lub nieprzejrzysty kolor warstwy wymiana wilgoci jest hamowana na zewnątrz. W najgorszym przypadku gospodarz nie radzi sobie z wietrzeniem, woda gromadzi się w ścianach, a formy kwitną. Oddychające farby ścienne są ważnym krokiem we właściwym kierunku!

Wartość Sd dostarcza informacji na temat otwartości dyfuzyjnej

Norma DIN EN 1062-1 dostarcza informacji na temat otwartości dyfuzyjnej koloru, a tym samym wskazuje, czy powłoka jest naprawdę gotowy oddychająca. Zwróć uwagę na tak zwaną wartość Sd, która wskazuje "grubość warstwy powietrza równoważnej dyfuzji".

Oddychającą farbę ścienną można rozpoznać po niskiej wartości Sd, a powłoka uszczelniająca ma wysoką wartość Sd. Przybliżony harmonogram, znajdują się w poniższej tabeli:

sd wartość przepuszczalności pary wodnejklasy kolor
≥ 1,4 m> 150 g / (m x d)niskiej przepuszczalności = V3
≥ 0,14 + <1,4 m≤ 150> 15 g / (m x d)średnią przepuszczalność = V2
<0,14 m> 150 g / (m x d)wysokiej przepuszczalności = V1

kolory te okazują się być bardzo oddychające Doświadczenie

pokazuje, że zawierają naturalne kolory na najbardziej oddychające farby, w tym na przykład farba wapienna, farba silikatowa i farba gliniana. Ich wartości Sd mieszczą się w granicach od 0,02 do 0,05, co pozwala powitać zdrowy klimat w pomieszczeniu!

farby emulsyjne jak regularne oferowane w każdym sklepie z narzędziami farby ścienne czekać z wartością SD 0,5, a zatem być umieszczony w obszarze centralnym. Chociaż nie działają jak pieczęć, nie można ich opisać jako w 100% przepuszczalnych.

Nowoczesne farby lateksowe, które nie zawierają już gumy, należą do farb emulsyjnych i znajdują się w podobnym miejscu. Raczej ich wartość SD jest nieco wyższa, w zależności od materiału i składników, może nawet być prawie w kolorze V3.

Tips & Tricks Dodać pod każdym względem dyfuzyjność ścianach, machnięcia, na przykład, nie farbą i zamontować bez izolacji wewnętrznej. Kupując farby ścienne, widok powinien zawsze iść do wartości Sd: To jest dobre dla twojego zdrowia!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz